Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

Aktualności 2015

TARGI AKTYWNI 50 + EDYCJA 2015

Zapraszamy na nasze stoisko (nr 118) w pawilonie 15, od 27.03 do 28.03. 2015r. Warsztaty dziergania na nadgarstkach prowadzimy w sobotę, 28 marca w godzinach 15.15- 16.30, sala1.B. 

Do zobaczenia!

A tak tworzyliśmy w ubiegłym roku........

 

HIPOTERAPIA I PARAPOWOŻENIE

Miło nam poinformować,że dzięki wsparciu Powiatu Poznańskiego będziemy w okresie od 1 kwietnia do 30
października 2015 roku realizować zadanie publiczne pod nazwą "Hipoterapia i parapowożenie-
aktywność i rehabilitacja dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu poznańskiego."
Zadanie obejmuje 350 godzin zajęć hipoterapii i 40 godzin zajęć nauki parapowożenia.

TARGI AKTYWNI 50+

Nasza Fundacja po raz kolejny została zaproszona do udziału w Targach Aktywni 50+!
Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 27- 28 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Więcej szczegółów już wkrótce...

 

SPRZĘT REHABILITACYJNY- ZAKOŃCZENIE AKCJI

Zakończyliśmy rozdysponowywanie sprzętu rehabilitacyjnego, otrzymanego dzięki Ludziom o Wielkich Sercach!Pani Magdalenie Stieglitz oraz Panom Walterowi Matt i Heinrichowi Mrowka składamy serdeczne podziękowania za hojność, poświęcony czas i empatię. Dzięki Państwa darom w wielu domach zagościła radość...Dziękujemy także wszystkim Osobom zaangażowanym w załadunek i rozładunek sprzętu,transporty, magazynowanie i wszelkie prace wolontaryjne związane z tym przedsięwzięciem.

POZNAJ BLISKIEGO SĄSIADA...

 

W sobotę, 24 stycznia zapraszamy do Tesco przy ul. Opieńskiego 1 w Poznaniu.
W ramach akcji: "Pasaż Tesco. Poznaj bliskiego sąsiada"przygotowaliśmy prezentacje, konkursy i warsztaty dla najmłodszych.

Do zobaczenia!

WITAMY W 2015 ROKU!

Szanowni Państwo, witamy Was serdecznie w 2015 roku!

Zapraszamy do umawiania się na zajęcia pod numerem telefonu 667 515 155.

ŚWIĘTA,ŚWIĘTA....

Boże Narodzenie tuż tuż..... 

z tej okazji życzymy Państwu aby czas spędzony w rodzinnej atmosferze wśród najbliższych był pełen radości,szczęścia i spokoju, a nadchodzący rok niech przyniesie wiele pomyślności,spełnienia marzeń oraz odrobinę refleksji.

Dziękujemy, że jesteście z nami!


Bohdan Smoleń i pracownicy fundacji.

CAVALIADA 2014- WSPOMINAMY........

Tegoroczna Cavaliada już za nami.....
Przygotowania zaczęliśmy od sierpniowych warsztatów cyrkowych- wtedy to jeszcze nikt z nas nie podejrzewał,że drzemią w Dzieciach takie ukryte talenty!
Potencjalni adepci sztuki cyrkowej, treserzy, akrobaci,żonglerzy, ćwiczyli pilnie pod okiem Ani Adamczyk oraz Asystentów- Gosi i Marka z warszawskiej grupy "Circus", a ekekty ich wspólnej pracy mogliśmy zobaczyć w ramach zaprezentowanego przez naszą Fundację przedstawienia "Ale Cyrk".
Oj działo się, działo!

Popisy tresury dzikich zwierząt, które pojawiły się na arenie dzięki magicznej bryczce zaprzężonej w Jej Wysokość Vinandę, nagradzane były gromkimi brawami,żonglowanie chustami i talerzykami wprawiało w osłupienie licznie zebrany na widowni tłum widzów,a wyczyny akrobatów i atlety przeczyły zasadom grawitacji!
Grupa Wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Mosinie, przygotowywana do spektaklu przez Pana Pawła Apolinarskiego, zaprezentowała pokaz woltyżu kozackiego.Oglądając ich występ aż trudno było uwierzyć, że przygodę na końskim grzbiecie rozpoczęli tak niedawno!

Niezapomnianych wrażeń podczas Cavaliady dostarczył nam również Tomasz Cichosz- jego mistrzowski przejazd bryczką maratonką został doceniony, był też szeroko komentowany......jak powiedział ktoś na widowni:"Niemożliwe nie istnieje!", a my dorzucamy od siebie podziękowania za tak piękne promowanie parapowożenia w Polsce.

Drodzy Przyjaciele!
Cavaliada to dla nas najważniejsze wydarzenie w kalendarium. Przygotowanie występów wymaga zaangażowania wielu osób-nie sposób wymienić wszystkich!Rodzice, Trenerzy, Terapeuci, Wolontariusze- bez Waszego udziału takie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe. Dziękujemy!

Przede wszystkim jednak specjalne podziękowania kierujemy do głównych Bohaterów całego zamieszania- naszych zdolnych Aktorek i Aktorów: Dzieciaki, jesteście fantastyczne!Dziękujemy za wasze zaangażowanie, regularną obecność na próbach i warsztatach, za wasze uśmiechy i sukcesy, które każdego dnia dopingują nas do pracy.
Jesteście wspaniali!

Nasz udział w tegorocznej edycji Cavaliady wsparła finansowo Fundacja Lotto "Milion Marzeń".Dziękujemy!

FUNDACJA  STWORZENIA PANA SMOLENIA BARANÓWKO 21 62-050 MOSINA  KRS:0000290988

GBS/o.Mosina 92 9048 0007 0000 5412 2000 0001 SWIFT/IBAN: GBWCPLPP 

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.