Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

Aktualności 2014

XIII REGIONALNY MITYNG JAZDY KONNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

Kolejny Regionalny Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych już za nami!
Dla Zawodników trenujących na codzień w Swarzędzu i Lesznie, a także Podopiecznych naszego Ośrodka była to niezapomniana okazja do sprawdzenia swoich umiejętności jeździeckich.Przy gorącym dopingu Rodzin, Przyjaciół, Hipoterapeutów i Trenerów podziwialiśmy zmagania w wielu konkurencjach!

Publiczność nie zawiodła- Panie i Panowie wyglądali bardzo nobliwie w eleganckich nakryciach głowy, w ogrodzie odbywało się równolegle wielkie grillowanie, a pogoda jak zwykle potraktowała wszystkich bardzo łaskawie- deszcz lunął dopiero w chwili gdy czworobok opuścił ostatni Zawodnik.Pełna wzruszeń dekoracja Zwycięzców odbywała się już pod dachem, czekając na przybycie Sędziów odśpiewaliśmy chórem "Stokrotkę" i "Wio koniku",a na koniec wszyscy Medaliści zostali uwiecznieni na wspólnej fotografii.

Do zobaczenia na kolejnym Mityngu!

 

FESTYN ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I DZIEŃ DZIECKA 

14 czerwca Fundacja Stworzenia Pana Smolenia gościła
na Pikniku Organizacji Pozarządowych w Mosinie.
Cezar i Majeranek- osiołki z zaprzyjaźnionego Ośrodka zrobiły furorę i sprawiły mnóstwo frajdy Dzieciom i Dorosłym!
Dzięki pomocy niezawodnego ZHP, który pożyczył nam wieeeeelki namiot, przetrwaliśmy ulewę i mogliśmy przeprowadzić warsztaty plastyczne.
Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, Wolontariuszom z SOSW im. Janusza Korczaka w Mosinie i wszystkim Gościom odwiedzającym nasze stoisko.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

PLANETA ES- EKONOMII SPOŁECZNEJ

1 czerwca 2014 roku z okazji Dnia Dziecka, nasza Fundacja wylądowała na Planecie Es.......przy ulicy Święty Marcin w Poznaniu!
Wspólnie z innymi Organizacjami Pozarządowymi przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla Bohaterów Dnia.
Dzieci uczestniczyły m.in. w warsztatach plastycznych, teatralnych i muzycznych, słuchały baśni,tańczyły zumbę i śpiewały.
Nasz Ośrodek zorganizował dla Najmłodszych oprowadzanki na osiołkach- Cezarym i Majeranku- Dzieci miały mnóstwo uciechy!
Cierpliwi próbowali również swych sił ucząc się techniki dziergania na palcach- na naszych oczas powstawały kunsztowne prace.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

 

 

DZIEŃ DZIECKA W BARANÓWKU

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J.Korczaka w Mosinie
oraz Fundacja Stworzenia Pana Smolenia organizują z okazji Dnia Dziecka
VI Piknik Na Końskiej Polanie pod hasłem "Kowboje, Indianie- wielkie pojednanie".
Zapraszamy naszych Podopiecznych i Przyjaciół, 30 maja br. w godzinach 10.00-12.30, teren Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, Baranówko 21 koło Mosiny.

Organizację imprezy wspierają:Powiat Poznański,Studio Jack- Jacek Rogalka
oraz grupa Wolontariuszy z "Fury Szczęścia" i Stowarzyszenie Creo.

Mile widziane kowbojskie lub indiańskie przebrania!
Łuki, strzały, pistolety zostają w domu- to impreza pokojowa!!!

WIZYTA WOLONTARIUSZY Z FIRMY NEUCA

17 maja br.odwiedziła nas liczna grupa Wolontariuszy z Firmy NEUCA. Mimo niesprzyjającej pogody udało się wykonać wiele prac remontowych, ogrodowych i renowacyjnych.
Dzięki Wolontariatowi Pracowniczemu mamy m.in. pięknie odmalowane boksy
dla koników, wiele metrów kwadratowych skoszonej trawy (kosiarkę otrzymaliśmy w prezencie!), a nasze drewniane meble zyskały po przemalowaniu drugie życie.
Panie przygotowywały przez kilka godzin materiały na warsztaty plastyczne dla naszych Podopiecznych, Panowie- reperowali ogrodzenia.
Dziękujemy bardzo za Wasze zaangażowanie i poświęcony czas- wykonaliście
kawał dobrej roboty!

XI WŁOŚCIAŃSKIE ZAWODY W POWOŻENIU

1 maja br. na hipodromie w Śmiglu odbyły się XI Włościańskie Zawody w Powożeniu- Memoriał Ireneusza Maślińskiego. W zawodach tych udział wzięłą dwójka naszych Podopiecznych- Sandra Szulczyńska i Tomek Cichosz.

Emocji nie brakowało!
Rozpoczęliśmy dzień od uroczystego przejazdu zaprzęgami przez centrum Śmigla.
Nasza piękna klacz fryzyjska Vinanda zwana Wandą budziła powszechne zainteresowanie i zachwyt wśrów Widzów! Dobry humor dopisywał wszystkim, nie był go w stanie zepsuć ani przelotny deszcz, ani zgubiona przez Wandzię podkowa ("to na szczęście"- mówili życzliwi).

W ciepłej, niemalże rodzinnej atmosferze ogladaliśmy wespół z innymi "Koniarzami" prezentacje kolejnych Zawodników czekając na przejazd naszej Dwójki- i udało się! Sandra i Tomek wrócili z pucharami i apetytem na kolejne zawody.
Dla nas była to niezapomniana okazja by spotkać się z innymi Zawodnikami, Trenerami, Osobami zainteresowanymi jeździectwem, ale także, a może przede wszystkim możliwość zapoznania szerszego grona z parapowożeniem- dyscypliną,która w Polsce wciąż jest jeszcze mało popularna. Mamy nadzieje,że to się zmieni!

Dziekujemy naszym wspaniałym Zawodnikom, Trenerom, Sponsorom oraz wszystkim Osobom zaangażowanym duchem i ciałem w te zawody!

                                                                             konie plakat

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Wszystkim naszym Podopiecznym, Darczyńcom, Współpracownikom,
Wolontariuszom i Przyjaciołom życzymy
zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei i miłości.

Zespół Fundacji Stworzenia Pana Smolenia

 JAJKA

DARY Z NIEMIEC

Pan Walter Matt z Niemiec zaangażowany od lat 80-tych w pomoc dla Polaków, zaoferował nam sprzęt rehabilitacyjny w postaci m.in. wózków inwalidzkich, podnośników, inhalatorów, balkoników i wind do wanien dla osób niepełnosprawnych.W koordynacji przedsięwzięcia wspierali nas Pani Magdalena Stieglitz i Pan Heinrich Mrowka.

Nasza Fundacja wspólnie z firmą MSP Fracht Sp. z o.o. z Poznania zorganizowała transport darów do Polski.Podarowany sprzęt trafił do Niepublicznego Zakładu Opieki Długoterminowej w Lubawie, Caritasu Diecezji Toruńskiej, oraz do naszych Podopiecznych.

Dziękujemy bardzo!

FUNDACJA  STWORZENIA PANA SMOLENIA BARANÓWKO 21 62-050 MOSINA  KRS:0000290988

GBS/o.Mosina 92 9048 0007 0000 5412 2000 0001 SWIFT/IBAN: GBWCPLPP 

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.